Strona główna
DARMOWA WYSYŁKA
Dotpay.pl e-Płatności
96453c2d72cdee72b1af3bc308671b6c.png (600×150)
Szybkie płatności elektroniczne - bankowe

Nowy Program Lojalnościowy
Pilników jednorazowych używaj tylko raz!

Pilniki jednorazowe wielokrotnego użytku?

Jednorazowe pilniki do paznokci używane są często wielokrotnie dla różnych klientek. Często zdarza się również, że stylistki paznokci przeznaczają jeden pilnik dla konkretnej klientki, trzymając go w podpisanym woreczku strunowym, mając nadzieję że ich postępowanie jest właściwe. Niestety nie jest to prawdą. Pilniki są najpierw starannie myte a następnie dezynfekowane preparatem w atomizerze lub w wanience do dezynfekcji ? co nie jest dobrą metodą.

Niestety dezynfekcja to postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe, czyli formy spoczynkowe umożliwiające organizmom przetrwanie niekorzystnych dla nich warunków ( np. odpowiednie pH, temperatura, wilgotność, ciśnienie osmotyczne). Kiedy znów pojawią się korzystne dla nich warunki mogą się ponownie uaktywnić. Natomiast sterylizacja pilników papierowych ze względu na bardzo wysoką temperaturę panującą w sterylizatorze lub autoklawie nie jest możliwa. Pilnik poddany sterylizacji rozwarstwi się i będzie bezużyteczny ? odradzamy każdą tego typu próbę.

jednorazowe pilniki do paznokci

Nie ma więc sensu jednorazowych pilników papierowych, nawet po dokładnym umyciu i dezynfekcji, trzymać w woreczkach strunowych.

Postępując analogicznie do metody woreczkowej można by było rękawiczki jednorazowe których używamy podczas zabiegów manicure, pedicure myć, dezynfekować a następnie przechowywać je w woreczkach strunowych do następnej wizyty klientki.

Odpowiednie dbanie o paznokcie sprawia, że nie przenosimy różnych drobnoustrojów tj. bakterii, wirusów, grzybów, na inne części ciała. To samo tyczy się pilników. Używając kolejny raz pilnika jednorazowego możemy doprowadzić do poważnych chorób płytki paznokciowej oraz jego okolic.Jedną z chorób bakteryjnych dotyczących wałów paznokciowych palców dłoni i stóp jest zanokcica, rodzaj ropowicy, choroba związana z zakażeniem wałów paznokciowych, wokół paznokci palców dłoni lub stóp.

zanokcica

W naszym sklepie internetowym można zakupić jednorazowe pilniki o różnej gradacji, kolorystyce i kształcie w bardzo korzystnej cenie.

Cena za 5szt. ok 3zł

Cena za 10szt. ok. 5zł

Dzięki zakupowi pilników w pakiecie będzie Cię stać na to aby pilnik jednorazowy używać tylko jeden raz!

Użytkownik Allegro
% Pozytywnych komentarzy
Typ
Ostatnie
7 dni
Ostatnie
30 dni
Wszystkie
Pozytywne
Negatywne
Zgodność przedmiotu z opisem
Kontakt ze Sprzedającym
Czas realizacji zamówienia
Koszt wysyłki
Pokaż listę aukcji